Folie termokurczliwa LDPE

Zastosowanie:
Folia termokurczliwa przeznaczona jest do zabezpieczania jednostek ładunkowych na paletach,
do opakowań zbiorczych oraz do bezpośredniego pakowania różnych produktów metodą termicznego obkurczania w temp. Ok. 120 st. C – 140 st. C

Folia termokurczliwa wykonana jest z polietylenu małej gęstości (LDPE).
Produkowana jest w postaci:
-taśmy
-rękawa
-półrękawa

Poliolefina – folia termokurczliwa

Poliolefina – to wysokiej jakości folia termokurczliwa.

Doskonale nadająca się do pakowania produktów zarówno przemysłowych jak i spożywczych, w tym między innymi pieczywa, owoców, warzyw, wyrobów cukierniczych.
Jest bezpieczna dla zdrowia, po zużyciu przeznacza się ją w 100% do recyklingu.

Z uwagi na wysoką przezroczystość i połysk pozwala uzyskać doskonałą prezentację pakowanego asortymentu także o nieregularnych kształtach.
Poliolefina jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, dobrze wytrzymuje także działanie olejów i rozpuszczalników.

Charakteryzuje ją zachowanie znacznej kurczliwość w stosunkowo niskich temperaturach, stąd z powodzeniem może być stosowana do pakowania mrożonek.
Poza eleganckim wyglądem cechuje ją wysoka wydajność, przez co folia poliolefinowana pozwala ograniczyć koszty opakowania produktów. Jest łatwa i prosta w użyciu.

Dzięki wykorzystaniu nowej wiodącej technologii crosslink zyskuje trwałość zgrzewu. Firma Górplast udostępnia poliolefiny w formie półrękawa oraz taśmy o różnej szerokości.
Można je stosować do pracy na maszynach ręcznych, półautomatycznych i w pełni zautomatyzowanych.

W ofercie dostępna jest także poliolefina perforowana oraz z nadrukiem.